ULTRASONE: bavorský výrobce sluchátek

Kousek luxusu pro uši: ULTRASONE vyvíjí a vyrábí sluchátka, která pracují na všech smyslech - tato jedinečná kombinace tónu, tvaru a luxusních materiálů je ručně vyráběna ve výrobním závodě v Bavorsku. Jaké je tajemství našeho úspěchu? Jedná se o jedinečný, přirozeně prostorový zvuk pro milovníky hudby i pro profesionální uživatele.

Více než čtvrt století zkušeností při vytváření skvělých sluchátek

Společnost ULTRASONE vyvíjí a vyrábí sluchátka ve Wielenbachu v Bavorsku již 25 let. Skutečná vášeň lidí zde v Raucherbergu, obklopeném majestátní panoramou Alp, je poskytnout ostatním lidem výjimečný zážitek z poslechu. Možná, že tato klidná horská panorama stimuluje jejich kreativitu, mžná je to neodolatelná touha vytvářet výjimečné produkty, touha rozdmýchat emoce uživatelů našich sluchátek a to jak těch, kteří je používají ve svých domovech, jako též profesionálů pracujících v nahrávacích studiích. Je to nejspíš kombinace všech těchto prvků. Jedna věc je jistá: ULTRASONE dosud zaregistrovalo více než 60 patentů, díky neustálému hledání lepších způsobů, jak poskytnout lidským uším výjimečný zážitek. Nejvyšší kvalita zvuku není jediným standardem, který se vztahuje k vytvoření jakéhokoli produktu, což platí i pro design našich sluchátek a materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Hudební fanoušci, hráči, DJ´s, hudebníci, inženýři zvuku, skladatelé a mnoho dalších lidí zůstávají věrní "přirozenému prostorovému zvuku" přímo z Bavorska.

Výjimečně přirozený zvuk

Název ULTRASONE se stal synonymem pro "přirozeně prostorový zvuk". Je to přirozený zvuk, je to hudba, která zní přesně tak, jak ji vyprodukovali její tvůrci. Sluchátka ULTRASONE lze porovnat s vysoce kvalitními reprosoustavami s realistickou prezentační dynamikou a vynikajícím zvukem, které Váš poslech změní na soukromý koncert. Snaha o realizaci myšlenky reprodukce co nejpřirozenějšího zvuku vedla k vývoji jedinečného, patentovaného řešení s názvem S-Logic®.


S-Logic® - srdce sluchátek ULTRASONE

Patentované řešení S-Logic® je technologickým srdcem sluchátek ULTRASONE. Na rozdíl od většiny jiných sluchátek nejsou měniče ULTRASONE nasměrovány přímo do sluchového kanálu uživatele. Jsou nastaveny necentrálně, aby využívaly přirozeného odrazu zvukových vln ve vnitřním uchu. Toto řešení vytváří nejen efekt v podobě širší zvukové scény, způsobuje však také to, že prezentace hudby je zároveň vícerozměrná a prostorovější. Také hloubka zvuku, umístění nástrojů na jevišti je lepší, přesněji definované. Bonusem navíc je fakt, že tento způsob dodávání zvuku do ucha uživatele sluchátek chrání jeho sluch - k dosažení stejné úrovně vnímatelné hlasitosti, vystačí úroveň o 3-4 dB nižší než je tomu u jiných sluchátek. V průběhu let inženýři společnosti ULTRASONE zdokonalili toto jedinečné řešení zavedením zcela nového postupu, který ještě více zesílí zážitek posluchače. Výsledkem tohoto vývoje je technologie nazvaná S-Logic® Plus. Pro potřeby high-endového modelu Edition 5, vyvinuli bavorští inženýři další průlomové technologické řešení, které bylo u těchto sluchátátek použito a nese označení S-LogicEX®. Základem tohoto patentu je umístění měniče do "trychtýře", čož zvyšuje jeho vzdálenost od ucha a mění tím prostorovost zvuku. Sluchátka ULTRASONE jsou také vybavena stíněním z MU kovu (amorfního magnetického stínícího materiálu). Toto jedinečné řešení omezuje množství "elektrosmogu", kterému je vystaven uživatel sluchátek. Stínění s MU kovem snižuje magnetické záření až o 98% oproti běžným sluchátkům.

ULTRASONE v číslech:

• Zvuk a ergonomie vděčí dvěma klíčovým technologiím: S-Logic® a ULE (Ultra Low Emisions)
• Více než 25 let zkušeností s tvorbou a výrobou sluchátek
• Výrobky jsou vyváženy z Bavorska do více než 50 zemí svět
• Více než 60 registrovaných patentů týkajících se sluchátek
• Více než 100 nových nápadů denně, které uživatelům nabízejí ještě větší radost z hudby

Ruční výroba zaručuje zvuk nejvyšší třídy

Vyškolené, zručné ruce jsou jedním z tajemství výrobního závodu společnosti ULTRASONE. Využívány jsou nejkvalitnější materiály - dřevo, pravá kůže a odolné materiály, aby vytvořily jedinečnou kompozici, která poskytuje uživatelům jedinečný hudební zážitek. Díky použití přírodních materiálů je každý pár sluchátek jedinečný. Konečným krokem je správná integrace pečlivě navržených měničů, které jsou srdcem každého sluchátka. Když jsou sluchátka hotova, podstoupí několik testů. Pouze v případě, že testy daného páru dopadnou úspěšně, je jim přiděleno individuální sériové číslo, až poté mohou putovat k zákazníkovi.

Kořeny v Bavorsku - doma v každém koutě světa

Každý den opouštějí sluchátka ULTRASONE továrnu, aby oslovila zákazníky po celém světě, protože dokonalý zvuk je příjemný ve všech koutech naší zeměkoule. V Asii, Severní Americe, Německu - spousta lidí si užívá potěšení z krásy své oblíbené hudby díky sluchátkům vyvinutým v Bavorsku. Mezi těmito lidmi jsou známí hudebníci, hudební producenti, inženýři zvuku, skladatelé a DJ´ové. Mezi nejznámější fanoušky značky patří Axl Rose a Keith Harris. DJ Gray je používá při koncertech, stejně jako Jam El Mar, který bez nich do studia vůbec nejde.